Stará Garda AKCČR

Zde můžete přidat názor, problém a diskutovat o něm.

Komentáře

Text: 

Skončil rok 2013 , který jsme si prožili celkem v pohodě a jsem rád, že většinou ve zdraví.

V roce 2013 jsme navštívili hotel Kampa,byli jsme v paláci kynských na gastronomické výstavě, členové SG byli na Kavčích horách na exkurzi TV, v dubnu jsme byli na Lipně a v březnu jsme jeli do Drážďan. Již tradiční byla Maškarní zábava se zabijačkou a Mikulášská zábava. Tým SG se zúčastnil GH se svými mísami společně vystavovali i cukráři SG.Navštívili jsme krásný zámek Červený Újezd, na podzim jsme byli v Mníšku pod Brdy.

Většinu akcí jsme si hradili sami. Jen jsme požádali představenstvo o přispění na zájezd na Lipno a GH.

Ale také jsme pomáhali Pražské a Středočeské pobočce při oslavách sv. Vavřince.Na MDK jsme prodávali jídla zase podle starých receptů.

Bohužel i strasti jsou spojené s žitím a proto i smutek patří k životu. Proto rádi  budeme vzpomínat na kolegu Miloše Hanouska a pana Karla Pinku, kteří jsou již v gastronomickém nebi. A budeme s láskou vzpomínat i na všechny, kteří nás opustili a my neměli o nich záznam . Čest jejich památce.

Je to smutně, ale takový je život.A proto my, kteří jsme zde musíme žít, radovat se s každé chvíle.Hlavně nepodléhat stresu a právě to, že se setkáváme na našich pravidelných schůzkách v hotelu Henrietta mne těší a jak doufám, že to těší i všechny seniory.Proto velký dík vedení hotelu.

Bohužel podpora od AKC, myslím tím finanční, nám nebyla přímo přislíbena. Představenstvo odhlasovalo to, že chce SG - Senior klub. Ale ať si vše fincujeme sami. Protože peníze nejsou a asi nebudou.Tak prosím seženeme si sponzory.

Nyní máme naději u firmy Sodexo, která nám přislíbila pomoc při realizaci přípravy ukázek mís ze starých kuchařských knih na GastroHradci. Přímo jsem jednal s panem Martinem Kudlíkem.

Také budu jednat s novým představenstvem Pražské a Středočeské pobočky, která nám vždy pomáhala a my jí.Myslím si , že ta spolupráce by měla pokračovat.Vždyť ti, kteří nyní jsou ve středním věku, tak ti se právě učili a vyučili u těch seniorů, kteří jsou ve Staré Gardě.

Stará Garda dělá své akce nejen pro své členy, ale pro všechny členy AKCČR. Ovšem je na nich, aby se přihlásili. Ty akce ,které jsou zpoplatněny, samozřejmě jsou levnější pro členy Staré Gardy.

V roce 2013 jsme všechny akce, které jsme si naplánovali, jsme také uskutečnili.

Nyní k roku 2014 – v lednu exkurze v hotelu Alcron 28.1     v únoru – návštěva Náprstkova muzea – 20.2 termín se upřesní.    v březnu  Masopustní zábava  12.3 .   Bude podáváno meníčko, které připraví tým SG    Cuvér   škvarková pomazánka         Aperitiv    slivovice

Předkrm    světlá tlačenka Vendy Patejdla s cibulí ,chléb

Hlavní jídlo    Masopustní talíř – vepřový špaček, uzené maso, sekaný řízeček, šusprejt, zelí

Moučník  - tvarohové kobližky s vanilkovou, nebo jinou omáčkou

Na doražení    studené mísy

Jestli se nám podaří sehnat víno , jinak si platí pití každý sám.    Cena meníčka  200.- Kč     ten kdo byl na Mikulášské    150 Kč

 Je třeba se přihlásit včas a dát zálohu. Bude i tombola, každý něco přineste.A také bude legrace.

V dubnu plánujeme výlet vlakem do Hořic   17.4    příprava a účast na GH.   Zůčastníme se slavnosti v Sedlčanech – datum se upřesní

Květen  - zájezd Kuks a ZOO Dv ůr Králové – nutná závazná přihláška a záloha 500.- Kč  22.5.

Červen – vlakem do Litomyšle na oslavy M.D. Rettigové – je v jednání , termín se upřesní v dubnu

Červenec – dovolená      srpen    slavnosti sv. Vavřince ?

Září   zájezd do Strážnice říjen  MDK ?

Listopad  zájezd na výlov rybníka      prosinec   Mikulášská

Všechny akce se budou upřesňovat na schůzkách nebo telefonujte.Peníze na zájezdy se budou vybíérat předem a záloha se nevrací.

Proto se informujte včas a přihlašte se , počet míst je omezen!!!!

 

Nakonec přání těm o kterých máme informace , data narození, kdo se nenajde , tak se nezlobte, nemáme Vaše data v naší databázi- proto se přihlašte.  Děkuji Vám

V roce 2014 budou mít výročí

Pan Bláha Ludvík   95 let ,  Potůček Zdeněk   85 let ,  Opatrný Miloš   80 let ,  Napravil Jiří    80 let,   Smékalová Hana   80 let,   Vesecký     80  let  , Navrátilová    75 let  ,  Kozler Krel   75 let,  Černý Jiří     75 let , Mazač Jiří  75 let , Huňa Štefan  75 let ,   Doksanská Marie  70 let, Jonášová Věra  70 let , Nováková Olga  70 let , Tomková Marta  70 let , Pešička  Miroslav  70 let, Podracký Jan 70 let , Vimrová V 70 let ,  Weberová Ludmila  70 let

Všem oslavencům přeji hodně zdraví a těm, kteří nejsou v našem seznamu se omlouvám a přeji též zdraví a zdraví to je pro nás seniory nejpřednější.

Budu jedině rád, když se do Staré Gardy přihlásí další senioři.Věk u nás nerozhoduje .Každý je vítán a věřte , že máme dost aktivit pro seniory i ostatní , které obohatí náš život. Tím i zapomeneme na starosti, stresy, které v dnešní době na nás útočí ze všech stran.

Budeme se snažit navazovat na tradice Staré Gardy z r. 1913, která se starala o své členy a také jim pomáhala. Doufám, že se nám podaří to, že dosáhneme na pomoc od EU. Je to zdlouhavé a vlastně již rok o tom jednáme.

Jen prosím nebojte se zatelefonovat na číslo 777854171 pan Eichner Jiří nebo 776861406 pan Makusi Michal

Také můžete psát na mail  jeichner@seznam.cz

Na facebooku jsou stránky na jméno Jiří Eichner

Naše stránky mají prozatím adresu www.seniorklubakc-Stará Garda

Zadejte do prohlížeče a na stránkách máte informace, zajímavosti, fotogalerie. Tam můžete i psát své poznámky, připomínky.

Přeji Vám Všem klidné prožití roku 2014 , hlavně ve zdraví a pohodě.

Ozvěte se nám z celé České republiky. Rádi Vás uvidíme a přijmeme mezi nás. Ať je vidět, že senioři chtějí pracovat, sdružovat se a mají zájem o vše co se týká gastronomie.

Naše heslo : Byli jsme a budem, ať se to někomu líbí, nebo ne !!

             Varu Var , všem packalům zmar !!

                      Eichner Jiří – předseda  Staré Gardy

Přidat nabídku

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je testování a aby se zabránilo spamu.
Image CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku.