Fotogalerie Birell Cup 2014

Birell Cup Brno 2014

zpět

Každoročně se počátkem měsíce května koná pivní pohár. Nejinak tomu bylo i letos. Dne 6. května 2014 za krásného počasí byl ve venkovních prostorech SŠ potravinářské, obchodu a služeb v Brně na Charbulově ulici odstartován již 13. ročník soutěže Birell Cup Brno 2014.
Letos, tak jako každým rokem se mladí gastronomové utkali v oblíbených disciplínách – čepování piva, příprava pivních koktejlů a běh s pivem. Zúčastnilo se celkem 44 soutěžících, z toho 41 v čepování piva a běhu s pivem a 21 barmanů.
V soutěžní části „čepování piva“ došlo letos ke změně  úkolu. Budoucí výčepní museli prokázat svoji zdatnost, rychlost a um při načepování malého a velkého piva, servisu a komunikaci v časovém limitu 3 minuty. K dispozici měli dvě výčepní stolice, aby čepování do sklenic probíhalo v plynulé návaznosti a soutěžící neztráceli zbytečně čas.
Běh s pivem letos nenaznal výrazných změn a přispěl k uvolnění soutěžní atmosféry. Účastníci běhu se s nástrahami vytýčené trasy vypořádali velice dobře (až na jednu menší nehodu) a dosahovali úžasných časů. Dalo by se říci, že se snažili předběhnout jeden druhého, neboť s vyššími startovními čísly se zkracovaly zaběhnuté časy.
Barmanská část nabídla opět nekonečnou možnost kombinace jednotlivých ingrediencí při přípravě drinků a stejně tak i nepřebernou fantazii ve výběru surovin na dekorace. Byla to „pastva pro všechny smysly“ a zvlášť chuťová komise měla plná ústa práce!

Letos byl Birell Cup Brno 2014 rozšířen o 0. ročník soutěže „O nejlepší chlebovou placku“, která je určena pro žáky prvních a druhých ročníků oboru kuchař nebo žáky hotelových škol. Skládá se ze tří částí – odborný písemný test, příprava dvou placek se slanou náplní dle vlastní kalkulace a krájení cibule na kvalitu a čas. Zúčastnilo se celkem 8 týmů po dvou kuchařích. Soutěžící i zde předvedli svou fantazii při kombinaci jednotlivých surovin a koření. Nejlepší byla vyhodnocena placka s tvarůžky, kterou připravovali kuchaříci z odborné školy v Turnově.
Přáli bychom si, aby tato soutěž se stala nedílnou součástí dalších ročníků Birell Cup Brno, a doufáme, že zájem zúčastnit se ze strany odborných škol poroste.

Soutěž za roky svého konání se dostala do povědomí široké odborné i laické veřejnosti a každoročně mezi námi vítáme vzácné hosty. Letos jsme byli obzvláště potěšeni, neboť nás poctil svou návštěvou Ing. Stanislav Juránek, statutární zástupce hejtmana Jihomoravského kraje. Svou přítomností dodal soutěži na významu, ale také jako příjemný společník přispěl k dobré náladě. Sám si vyzkoušel čepování piva na čas, bohužel krájení cibule se z neodkladných pracovních povinností musel vzdát. Snad příště!

Zveme Vás na 14. ročník Birell Cup Brno 2015 a 1. ročník O nejlepší chlebovou placku, které se budou konat počátkem května 2015 v areálu SŠPOS Brno.
Těšíme se na Vaši účast.

Blanka Musilová za organizační tým AČ ČR

Fotogalerie Birell Cup 2016

Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014

Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014 Birell Cup 2014

zpět