Technika je velmi zajímavá věc. A je to taky pěkná věda. Vždycky jsem přemýšlela, jak mohl vzniknout mikrofon. A vy se nyní jistě ptáte, jak mě napadlo mikrofon. Teď je to zcela jednoduché. Jako malé dítě jsem zpívala teď už jsem začala se zpěvem ve školce. Ráda jsem zpívala a taky jsem se rychle naučila noty. A chtěla jsem taky později nějaký mikrofon. A když jsem tak zpívala, vždycky mě zajímalo, jak ten zvuk z toho vychází. Pro mě to byla záhada a věda. A potom když jsem byla starší, už jsem měla nějaký profesionální mikrofon a ten dětský jsem rozebrala na kousky. Mikrofon je prima technický vynález. A musím říct, že to byla opravdu věda. Byla tam různá naslouchátka a mluvítka, další věci, kterým jsem nerozuměla.
A tak jsem raději to nechala být a potom jsem si řekla, že když umím zpívat, že bych se ještě k tomuhle něco věnovat ale čemu? Tancovat jsem neuměla a ani malovat ne, tak jsem si řekla, že se budu věnovat vědě. A víte, jaké vědě? Právě vědě zpěvu. Mě to hodně lákalo, protože to bylo velmi zajímavé. Jak může člověk, tak hezky zpívat? A proč někdo nezpívá hezky a zpívá falešně? Má s tím něco společného i technika hlasivek nebo technika zpěvu? To byla pro mě velká záhada. Zkoušela jsem se ptát i mé učitelky na zpěv. Ta moje učitelka taky nic nevěděla. Pouze řekla, že už to je v genech. Že někdo má dobré hlasivky a někdo ne.
A proto abych zjistila více informací, tak jsem si půjčila knihu o vědě, která se věnuje právě lidskému tělu. A potom jsem se taky tam se dočetla, že hlasivky, jsou velmi kvalitní orgán, který se nám přizpůsobí. Pro mě to byla opravdu věda, Nikdy jsem o tom nevěděla. A proto jsem byla ráda, že jsou odborné knihy, které nám ledacos vysvětlí dobře. Myslím ale, že zpěv je velmi zajímavý a je to krásná vlastnost, když umíte pracovat s hlasem. Jednou viděla i dokument, jak fungují hlasivky. Bylo to pro mě velmi fascinující, jak věda a technika spolu fungují. A to mě ještě více utvrdilo v tom, že ve vědě a správné technice zpěvu budu jistě pokračovat.